Jste zde: Roubenky Dřevotes  > 

Kontaktujte nás

Cenovou nabídku dostanete zdarma


 

Jaké jsou výhody dřevostaveb a roubenek? Máme pro vás 10 plus pro roubenky!

Dřevěné domy jsou stále žádanější. Vyšší poptávka je daná řadou výhod, které mají dřevostavby proti klasickým domům. Které to jsou?

1. Dřevostavby jsou nízkonergetické

Roubenky splňují požadavky na nízké náklady na vytápění. Je to dáno velmi dobrou tepelnou izolací dřeva. Akumulační schopnost dřevěných stěn je velmi příznivá, navíc dřevo má velmi malou vodivost tepla. Výsledkem je příjemný chládek v létě a útulné teplo v zimě.
Důležité je ale použití kvalitních izolačních materiálů, oken a dveří. Pomůže také kvalitní podlaha.

2. Rychlá stavba domu

Dřevostavby se staví několika způsoby. Nejrychlejší jsou sendvičové dřevěné domy. Dřevotes staví roubenky z masivních trámů. Tento způsob je pomalejší, ale i tak postavíme dřevostavbu do 3 měsíců od schválení projektu. Podívejte se na průběh stavby roubenky.

3. Roubenky nabízí více podlahové plochy

Díky užším stěnám je podlahová plocha dřevostavby větší než u zděného domu stejných rozměrů. Není to však na úkor tepelné izolace, protože dřevo lépe drží teplo.

4. Použití přírodních materiálů

Dřevo je obnovitelný zdroj staveb a energie. Narozdíl od zděných domů není závislé na těžkém průmyslu a jeho zpracování pro stavbu roubenek tolik nezatěžuje životní prostředí.

5. Příznivé klima v domě

Dřevo je živý materiál. Dřevěné stěny filtrují venkovní vzduch a utvářejí příjemné, přírodní klima v domě. Ze dřeva čerpá člověk sílu odnepaměti.

6. Stylové stavby

Klasické roubenky se hodí do horských oblastí, navazují na původní architekturu a zkrášlují krajinu. Moderní dřevostavby zase patří mezi stylové bydlení, které splňuje požadavky na současné bydlení.

7. Rychlá výstavba snižuje cenu

Dřevostavby se staví tzv. nasucho. Většinou je roubenka sestavena v montážní hale stavební firmy a poté převezena na místo stavby, kde se staví přímo z kamiónu podle plánu. Potřeba je jen několik montérů. Navíc vzniká mnohem méně odpadu než při stavbě klasického zděného domu. I případná likvidace dřevostavby mnohem méně zatěžuje životní prostředí a je méně nákladná.

8. Správně ošetřené a izolované dřevo je méně hořlavé

Jedním z mýtů okolo dřevostaveb je údajné vyšší riziko požárů. Dřevo samozřejmě hoří, ale zuhelnatělá vrstva proces hoření zpomaluje, nebo úplně zastaví. Důležitá je samozřejmě kvalitní elektroizolace a dodržování běžných bezpečnostních pravidel.

9. Dlouhá životnost

Kvalitně postavené a ošetřované dřevo vydrží několik set let! Dodnes jsou zachované roubené domy i ze 14. století! Například italské město Benátky stojí na dřevěných pilířích již více jako 800 let.

10. Dřevostavby zaujmou

Desátou výhodu ocení zájemci o bydlení ve výjimečné stavbě. Roubenky a dřevostavby tvoří pouze 3-5 procent z celkové výstavby v České republice. Pokud tedy chcete bydlet kvalitně, moderně, ale jinak než většina majitelů domů, vyberte si dřevostavby.

Jste rozhodnuti pro dřevostavbu?

Vyberte si z našich realizovaných staveb - dřevostavby na klíč / roubenky na klíč


Zveřejněno: Čtvrtek, 19. dubna, 2012
Líbí se Vám článek? Podpořte jej:  Linkuj   |   Google   |   Facebook   |   del.icio.us

Připravujeme pro vás zajímavé a užitečné články ze světa dřevostaveb. Informace o akcích, novinkách a tipy pro stavbu, údržbu a vylepšení dřevěných domů.

 

Píšeme o roubenkách 

O rekonstrukci roubenky v časopise Dřevo a stavby

(25.11.2009)
V šestém čísle odborného časopisu se o své zkušenosti s rekonstrukcí roubenky podělil jeden z našich zákazníků.

Vyšla kniha Dřevěné stavby

(2.6.2009)
Jde již o třetí vydání oblíbené knihy o dřevostavbách, roubenkách a dřevěnicích.

Údržba dřevostaveb

(19.3.2009)
Jednou z obav zájemců o dřevěné domy je jejich životnost. Podívejme se na odolnost dřevostaveb.

všechny články 

Chcete krásnou roubenku? 

Rádi vám ji postavíme:

DŘEVOTES MS s. r. o.

Potůčník 469, 788 33 Hanušovice

Jaroslav Smička, Pavel Morong
telefon: 777 149 008, 777 141 458
tel./fax: 583 217 600
e-mail: info@drevotes.cz

všechny kontakty 

© DŘEVOTES MS s. r. o. 2015 / dřevostavby na klíč, roubenky a dřevěnice, rekonstrukce dřevěných staveb
telefon: 777 149 008 | 777 141 458 | 583 217 600 | tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz | tipy na užitečné stránky - TOP okno dodává střešní okna